Ana sayfa » iPhone 7 Mi, iPhone 6S Mi Almalıyım?
Blog

iPhone 7 Mi, iPhone 6S Mi Almalıyım?

iPhone 7 mi iPhone 6S mi

Apple, evet bir dünya devinin cihazları bu kadar çok sıklıkla cihazları yenilemesine rağmen insanlar tarafından her yıl en fazla tercih edilen marka olarak kalmaya devam ediyor. Bu makalemizde iPhone 7 mi, 6S mi almalıyım? sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Steve Jobs, ilk iPhone cihazı tanıttığında iPhone’da şimdiki özelliklerin neredeyse %70’i yoktu. Bunların içine kamera, Wi-Fi özellikleri, Bluetooth gücü ve farklı çeşitlerde özellikler dahil. iPhone ilk çıktığında insanlar hayranlıkla iPhone cihazlara erişmek için sıralara giriyorlardı ve zaman geçti ama o kuyruklar hiçbir zaman bitmedi.

iPhone kullanmak Android kullanmaktan daha lükstür, en azından bu konuda hemfikir olalım yoksa bu konuyu bulmanızı gerektirecek herhangi bir sebep söz konusu değildir. iPhone, biraz daha zengin kesime hitap etsede artık bazı operatör firmalarının sunduğu kampanyalı fiyatlar ve ödeme seçenekleri herkesi iPhone sahibi yapmaya yetiyor. Bu konumuzda iPhone cihazlarının en son ürünü 7 ve 6s hakkında bilgiler vereceğiz ve kullanıcılar için iPhone 7 mi, 6S mi sorusunu cevaplayacağız.

iPhone 7

iPhone 7

Tasarım bakımından iPhone 6 ve iPhone 6S ile aynı dengede bir tasarım düzeyine sahip olan iPhone 7 tasarım beklentilerinin altında bir etkileşim gösterdi. Çünkü iPhone 6 ve iPhone 6S modellerinde uygulanan tasarımla hemen hemen aynı hatta ön yüzünden bakınca kopyası halinde gözüküyor. Fakat tasarımın aynı olması donanım özelliklerininde aynı olduğu anlamına gelmiyor, iPhone 7 birçok yeni ve farklı özellikle sahaya çıktı.

Su geçirmez

iPhone 7, diğer iPhone modellerine karşılık su geçirmez bir kasaya sahip bunu Samsung’dan önce getirmesi biraz eleştiri konusu olmuştu ama bundan sonraki modellerinde su geçirmez olacağı aşikar.

Renk farklılıkları

iPhone 7, gümüş, altın, mat siyah, jet siyah ve son olarakta kırmızı olarak karşımıza çıkıyor. Kırmızı iPhone 7, 2017 yılının Mart ayında sunuldu ve gerçekten ilgi görüyor. iPhone 6S modellerinde ise siyah, altın ve gümüş rengi bulunmaktaydı.

Donanım Özellikleri:

 • A10 Fusion İşlemci
 • 32GB, 128GB ve 256GB depolama alanı
 • 1 Saat daha uzun pil
 • Dört çekirdekli 64-bit ARMv8-A
 • 12 megapiksel kamera

 

iPhone 6S

iPhone 6S

Kullanıcıların iPhone 7 mi yoksa iPhone 6S mi sorusuna yavaş yavş gelmeden önce iPhone 6S özelliklerinden ve geçmişinden bahsedelim.

iPhone 6S, iPhone 5S modelinden önce piyasaya çıkmış bir Apple iPhone modelidir. iPhone 5S tasarımı küçük ve ince bir tasarıma sahipti fakat iPhone 6 ile iPhone yepyeni bir tasarıma kavuştu. iPhone 6S ise bu tasarımı sürdürdü.

Donanım Özellikleri:

 • 12 Megapiksel iSight (4K 2160p Video Kaydı)
 • Çift-Çekirdekli 1.84 GHz Twister
 • 16 / 32 / 64 / 128 GB
 • Apple A9 (64-bit)

 

Sonuç:

Sonuç olarak iPhone 7 ve iPhone 6S arasında kararsız kalan kullanıcılar için iPhone 7 mi iPhone 6S mi cevabını vermek kişinin kendi istekleri doğrultusunda seçim yapmasını kolaylaştırmak için bu yazı hazırlandı ve önerilerimizi aşağıda sıraladık.

 • Eğer tasarımla ilgileniyorsanız ve bütçe sıkıntı değilse iPhone 7 modelinin kırmızı veya jet siyah modelini almanız sizin için daha iyi bir seçim olur.
 • Eğer donanım özelliklerine önem veriyorsanız iPhone 7 modelinin 4 çekirdekli işlemci yapısı ile daha verimli bir cihaz kullanımı yaşarsınız.
 • Fakat iPhone 6S ve iPhone 7 arasında hız bakımından uçurum farkı yoktur bu yüzden ekonomik düşünenler iPhone 6S almalı.
Tags

About the author

Mücahit Kütükde

Add Comment

Click here to post a comment