Ana sayfa » Shazam Alternatifi En İyi 5 Şarkı Bulma Uygulaması
Blog

Shazam Alternatifi En İyi 5 Şarkı Bulma Uygulaması

şarkı bulma uygulaması

Shazam şarkı bulma programı aslında yeni icat edilmiş bir teknoloji değil. Shazam uygulaması tarihi 1999 yılına kadar dayanıyor. Cep telefonları, bilgisayarlar ve tabletler üzerine kurulabilen uygulama ile bir mekanda duyduğunuz şarkıyı programa dinleterek şarkının adını bulabiliyorsunuz.  Chris Barton tarafından bulunan Shazam şarkı bulma programı gerçekten çok iyi bir şekilde şarkı bulmanıza yardımcı oluyor. Uygulamayı Apple mobil cihazlarda kullanmak için AppStore, Android cihazlarda kullanmak için Google Play, Mac PC cihazlarda iTunes üzerinden kurabilirsiniz.

Shazam’a erişemediğiniz zamanlarda Shazam alternatifi ve aynı Shazam gibi uygulamalar ile radyoda veya televizyonda çalan şarkıların isimlerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Shazam benzeri uygulamalar ve Shazam benzeri programlar sayesinde Shazam uygulamasını kullanmadan bilmediğiniz şarkıları bulabilirsiniz.

Artık adını unuttuğunuz şarkıları veya ismini bilmediğiniz şarkıları bulmak sizin için bir kabus olmayacak. Aşağıda Shazam benzeri uygulamalar ile şarkı bulma programı icraatlerini gerçekleştirebilirsiniz.

1. SoundHound

Shazam alternatifi olarak birinci sırada yer alan uygulama ile şarkı bulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Shazam uygulamasının en büyük rakibi olarak karşımıza çıkıyor ve gerçekten çok detaylı özellikleri var. Uygulama’ya “Candan Erçetin’in son şarkısı nedir” diye sesli olarak soru sorabiliyorsunuz ve cevabınızıda anında alabiliyorsunuz.

şarkı bulma uygulaması

Şarkı listeleri oluşturabilirsiniz ve tekrar çalma özelliğinden yararlanabilirsiniz. Uygulamanın marketlerdeki bağlantıları şöyle. Android , IOS , Windows

2. TrackID

TrackID şarkı bulma uygulaması Sony tarafından üretilen gerçekten en iyi şarkı bulma uygulamalarından bir tanesi. Güvenli olması, kolay arayüzü ve hızlı özellikleri sayesinde çok beğeniliyor. Uygulamada ekstra olarak dinlettiğiniz şarkıyı söyleyen sanatçıyı ve şarkı sözlerini ek olarakta sanatçı biyografisine ulaşmanız mümkün. Spotify ile şarkıyı indirebilir veya özetini dinleyebilirsiniz.

şarkı bulma uygulaması

Ek olarak uygulamayı indiren kullanıcıların en fazla hangi şarkıyı bulduğu ve çalma listelerine eklediği gibi farklı özellikler sunan şarkı bulma programı Android kullanıcılarına çok basit bir arayüz sunuyor. Android

3. Musicxmatch

Bilinmeyen müzikleri veya şarkıları bulma uygulamaları arasında üçüncü sırada yer alan şarkı bulma uygulamasının detaylı özellikleri bulunuyor. Şarkı bulma uygulamaları basit bir strateji ile çalışır bu fonksiyon tamamen şarkı sözleri ve eğer varsa arka planda çalan fon müziği ile sağlanır. Listeler oluşturabildiğiniz uygulama ile hızlı bir şekilde bilinmeyen şarkıları bulabilirsiniz.

shazam benzeri uygulamalar

Android , IOS

4. MusicID

Şu zamanlarda en popüler olan şarkı bulma uygulamalarından bir tanesi. Shazam benzeri uygulamalar ile Shazam gibi şarkı bulmanızı sağlayacak fonksiyonlar gerçekleştirebilirsiniz. MusicID uygulaması Amazon ortaklığıyla devam etmesi sizi Amazona sürüklüyor olabilir fakat siz sadece şarkıyı bulma özelliğinden faydalanabilirsiniz. shazam gibi uygulama

Android , IOS

5. Music Identification

Özellikle yabancı şarkılar dinliyor ve dinlediğiniz şarkının adını unuttuysanız sizin içi harika bir uygulama. Yabancı şarkı kütüphanesi korkunç bir şekilde büyük. Müzik listeleri oluşturabilir, çalma listesi kurabilirsiniz. Gerçekten çok hızlı bir şekilde şarkı bulma işlemini gerçekleştiriyor. Android

şarkı bulma uygulaması

Bu yazımızda sizleri en iyi şarkı bulma uygulamaları ile tanıştırdık. Fakat şu unutulmamalıdır ki en iyi şarkı bulma programı kesinlikle Shazam uygulamasıdır. Biz bu makaleyi yazarken Shazam alternatifi uygulamalar ile liste yaptık ve bu Shazam benzeri uygulamalar ile Shazam gibi şarkı bulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tags

About the author

Mücahit Kütükde

Add Comment

Click here to post a comment