Ana sayfa » Windows WiFi HotSpot Programları 2017
Liste

Windows WiFi HotSpot Programları 2017

wifi hotspot programları

Windows WiFi Hotspot Programları, internet kullanıcılarının ethernet kartına ihtiyacı kalmadan ücretsiz olarak yeni bağlantı oluşturabildiği programlardır. Bilindiği üzere hemen hemen 15 sene önce hayatımıza giren WiFi bizlere yeni bir internet kapısı açmıştı. WiFi teknolojisinden önce kablosuz internet kullanımı yoktu ve insanların böyle bir teknolojinin olacağından haberleri yoktu. Ama bakıyoruz ki internet teknolojisinin önüne geçilmiyor ve kablosuz bağlantıda artık mümkün oluyor. WiFi, insanları internete kablosuz sinyaller sayesinde bağlama işlemi görür.

WiFi HotSpot sayesinde eski, kablosuz internet özelliği olmayan modemlerinizden kablosuz internet sağlayabileceksiniz. Windows WiFi HotSpot Programları çeşitli özelliklerde olabiliyor fakat bunların tek bir ortak kullanım amacı var modeme WiFi özelliği eklemek. HotSpot programları sayesinde laptop, tablet veya akıllı telefonunuzdan bu ilişkili modeme kablosuz bağlantı yapabileceksiniz. Kolay arayüzü ve şık tasarımlarıyla birlikte WiFi HotSpot Programları çok ilgi görüyor.

Birazdan listeleyeceğimiz yazılımların hepsi sizlere yeni bir ağ bağlantısı oluşturmanızı ve bu ağ balantısını ücretsiz olarak paylaşmanızı WiFi HotSpot özelliği sayesinde sağlayacak. Bu listedeki tüm WiFİ HotSpot Programları ücretsizdir.

WiFi HotSpot Programları:

1. My WIFI Router 

wifi hotspot programları

My WiFi Router yazılımı Windows için harika bir ağ paylaşma programıdır. Bu yazılımla dilediğiniz kadar WiFi HotSpot yardımı ile ücretsiz ağlar oluşturabilirsiniz. Program Windows XP, Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerini destekliyor, ayrıca 32bit ve 64bit özelliğide var. Yazılımın sadece ücretsiz bir WiFi Hotspot desteğinden çok farklı özellikleride bulunuyor bunlardan bazıları şunlar :

  • Bağlanan cihazların internet kotasını belirleme yani günlük, aylık yada saatlik kullanabileceği interneti megabayt yönünden sınırlandırma ile kota aşımlarına dikkat edilmesi
  • Bağlı cihazların internet hızlarını belirlemesi en güzel özelliklerinden bir tanesidir. Eğer sizinle birlikte başka kişilerde bu yazılımdan yararlanıyorsa ve sizin internetinizde yavaşlama meydana geliyorsa diğerlerinin hızlarını sınırlayıp internet hızınızı arttırabilirsiniz.

Listemizin en iyi WiFi Hotspot programı olduğunu düşündüğüm program tamamen ücretsizdir. Eğer modeminiz yalnızca kablolu interneti destekliyorsa mutlaka kullanmanız gereken bir program.

2. MaryFi 

Windows işletim sistemli bilgisayarlarda ücretsiz WiFi HotSpot özelliği sağlayan program sadece Windows 7 WiFi HotSpot programı olarak çalışıyor. Bu yazılım ile istediğiniz zaman istediğiniz yerde kablolu ağ bağlantısını yeni bir ağ oluşturarak kablosuz bağlantıya çevirebilirsiniz. Programda ek olarak LAN bağlantısı ile çok oyunculu oyunlar oynayabilirsiniz.

İyi bir WiFi HotSpot programına ihtiyacınız varsa bu programı kullanmak tercihiniz olmalı fakat bu yazılım yalnızca sizin için bir kablosuz ağ yönetimi sağlıyor ilk programdaki gibi ekstra özellikleri yok.

3. MyPublicWiFi

WiFi HotSpot Programları

Başka bir WiFi HotSpot daha, bu ücretsiz WiFi HotSpot Programları ile kablolu bağlantı derdine son verdiğimiz için blogumuz adına çok mutluyuz umarım bu programlar işinize yarar. MyPublicWİFİ yazılımı tamamen ücretsiz Windows WiFi HotSpot programıdır. Windows 7, Windows 8 ve Windows Server 2008 işletim sistemlerini desteklemesiyle birlikte 32bit ve 64bit mimarilere göre uyumluluk gösterir.

Özellikleri:

  • WiFi HotSpot ile oluşturduğunuz yeni ağ bağlantısındaki cihazların listesini görebilmek ve bunlara takma ad takabilmek. Bu özellikle sayesinde ağınıza kimler bağlanmış bunları görebilirsiniz.
  • Bağlanan cihazların internet geçmişini öğrenebilirsiniz. Bu WiFi HotSpot programı sayesinde diğer kullanıcıların hangi sitelere takıldığını görebiliyorsunuz. Bu güvenlik için çok önemli bir özellik.
  • Sinyalleri ne kadar uzaklığa ayarlamanızı sağlar ve örneğin 15 metreden uzaktaki cihazların bağlantısını engeller.

4. mHotspot

windows wifi hotspot programları

Başka bir Windows WiFİ HotSpot programı olan mHotSpot yazılımıda gerçekten çok kaliteli bir programdır. Kablolu interneti kablosuz internete çevirmek için gerekli programlardan bir taneside budur. Kişileri kontrol edebilir ve isterseniz admin panelinden aile koruması gibi seçenekleri etkin hale getirebilirsiniz. En fazla 10 kişinin bağlanabildiği programda rastgele şifre edinebiliyorsunuz.

Özellikleri:

  • Cihazlara kısıtlama özelliği sağlayabilirsiniz. Fakat 10 kişiden fazla kişi alamıyorsunuz.
  • Hangi cihazın ne kadar veri kullandığı bilgisini edinebiliyorsunuz.
  • Program çok küçük bir boyuta sahip sadece 400 kilobayt bu muhteşem bir küçüklük.

 

Bu WiFi HotSpot Programları sayesinde artık ücretsiz olarak kablolu internetinizi kablosuz internet haline çevirebileceksiniz. Bu yazımızda sizler için en iyi programları listelemeye çalıştık bu ücretsiz yazılımlar gerçekten çok kaliteli ve dünyada en fazla kullanılan WiFi HotSpot Programları olarak görülüyor. Üzgünüm ki şuan için Apple bilgisayar ürünlerinde henüz değinemediğim bir konu ama yakında Macintosh işletim sistemli bilgisayarlar içinde en iyi WiFi HotSpot programları paylaşımını yapacağım.

Windows XP, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 gibi işletim sistemlerinde ayrıca bu işletim sistemlerinin 32bit ve 64bit sürümlerinde sıkıntısız olarak çalışan bu WiFi HotSpot Programları arasından işletim sisteminize uygun olan yazılımı bulun ve kullanın. Artık kablolu internetinizi kablosuz internete çevirebildiniz, bizi takip ettiğiniz için teşekkürler.

Tags

About the author

Mücahit Kütükde

Add Comment

Click here to post a comment