Ana sayfa » 7 Adımda Evde İnternetten Para Kazanma Yolları
Para Kazanma

7 Adımda Evde İnternetten Para Kazanma Yolları

internetten para kazanma

Daha fazla para kazanmayı kim istemez? Borcunuz olabilir yada daha fazla para kazanmak istiyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda bu makale tam size göre. Ek gelir elde etmek günümüz şartlarında rüya gibi gözüküyor fakat elimizin altında olan internet sayesinde aylık ekstra gelirler elde edebilirsiniz.

Daha fazla para kazanmak isteyen insanlara evde oturduğu yerden internetten para kazanma yollarını göstermek için bu makaleyi yazıyorum.

İşte internetten para kazanmak için kullanabileceğiniz 7 yöntem.

Bu arada bir başka para kazanma yöntemi için İnternetten Para Kazanma İçin En İyi 13 Yöntem adlı makalemi okumanızı tavsiye ederim.

1. Blog Sitesi Kurmak

Kendi blogunuz ile evinizde internetten para kazanabilirsiniz. Gerçekten çok ciddi gelirler elde edebileceğiniz blog kurma işini binlerce kişi yapıyor. Kazanma modeliniz ise reklamlar, satış ortaklığı veya kendi ürünlerinizi satmak.

Blog siteleri insanları bilgilendirmek için açılır, eğer bir konu hakkında iyi derecede bir bilgiye sahipseniz kendinize hemen bir blog sitesi kurmalısınız. Zamanla blogunuz büyür ve artık internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

  • Kendinize bir kategori seçin ve blogunuzu oluşturmaya başlayın.
  • Spor, oyun, evcil hayvanlar, kozmetik, güzellik, bakım veya birçok kategoride blog açabilirsiniz.

Blog açmanın size yıllık maksimum 50 TL civarında bir maliyeti olur. Fakat vereceğiniz bu 50 TL size yıllık 50.000 TL olarak geri dönebilir.

2. Çevrimiçi Danışmanlık

Bir konuda uzman mısınız? Cevabınız evet ise bu para kazanma modeli tam size göre. İnsanların bilmediği konularda onlara online olarak danışmanlık yaparak internetten para kazanabilirsiniz. Bu bir telefon tamiri, web sitesi tasarımı veya web yazılımı desteği olabilir.

Çevrimiçi danışman olmak için yalnızca internetiniz olması yeterli. Artık yavaş yavaş teknik servislerin yerini internetteki online danışmanlar almış durumda. İnsanlar her geçen gün  biraz daha bilgileniyor ve internete ilgi gitgide artıyor, sizde bu durumu değerlendirerek internetten para kazanma yolu olarak düşünebilirsiniz.

3. İnternetten Ürün Satmak

En sevdiğim para kazanma modeli arasında yer alan internetten ürün satmak çok ciddi gelirler elde etmenizi sağlayabilir. İster ikinci el ister sıfır ürün satıp para kazanabilirsiniz.

Lise yıllarımda derste telefonla uğraşırken sammydress.com adlı websitesi karşıma çıktı ve 3 adet bayan kol saati sipariş ettim. Tanesi 1$ olan saatleri instagram üzerinden 25TL’ye sattım.

Türkiye’de Gittigidiyor, Sahibinden gibi harika internet siteleri var bu sitelere üye olup elinizde olan malları yada toptan alacağınız malları pazarlayabilir ve satabilirsiniz.

4. Anket Sitelerinden Para Kazanmak

Biraz garip gelebilir ama anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Bazı şirketler sizin fikirlerinize önem veriyorlar ve sizlerin fikirlerine göre ürünlerine şekil veriyorlar. Bunu yaparken de anket siteleri sayesinde sizlerin görüşlerini alıyorlar.

Aşağıdaki anket sitelerine üye olabilirsiniz yada Anket Doldurarak İnternetten Ayda 250$ Kazanmak adlı makaleyi okuyup anket doldurarak para kazanma hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bu sitelerin hepsine üye olmanızı tavsiye ederim. Ne kadar çok anket sitesine üye olursanız o kadar çok para kazanırsınız.

Dikkat: Anket siteleri sizden hiçbir şekilde ücret talep etmezler. Dolandırıcılara karşı uyanık olun.

5. Makale Yazarak Para Kazanma

İhtiyacınız olan şeyler bir internet ve bir bilgisayar. Eğer iyi klavye kullanabiliyorsanız ve bir konu hakkında iyi bir bilgiye sahipseniz bu para kazanma modeli tam size göre. Örneğin yemek konusunda iyi bilgiye sahipseniz internetteki yemek bloglarına hazırladığınız makaleleri satabilirsiniz. Bu benim en sevdiğim internetten para kazanma yoludur.

Ya da webmastersitesi.com, r10.net gibi forumlara girip makale yazdırmak isteyen insanları bulabilirsiniz.

Eğer tecrübeniz yoksa kendinize wordpress.com üzerinden ücretsiz bir blog açın ve kendinizi geliştirmeye başlayın. İnanın kısa sürede iyi bir makale yazarı olup internetten para kazanabilir seviyeye geleceksiniz.

6. Yazılım Veya Grafik Tasarım Öğrenin

Yazılımcı olmak çokta zor bir şey değildir. Yazılımcıların çoğu aldığı projelik işleri bitirerek para kazanırlar. Aynı şekilde grafik tasarımcılarıda öyledir. Yazılımcılar web yazılımları hazırlayarak para kazanabilirler, grafikçiler ise websitelerine logolar oluşturarak veya web sitesi tasarlayarak para kazanırlar.

Yazılımcı olup serbest çalışmak için PHP, ASP.NET, HTML yada CSS öğrenebilirsiniz.

Grafik için ise Photoshop bilgisi yeterlidir.

7. Özel Ders Vermek

Eğer iyi bildiğiniz bir konu var ise internette özel ders sağlayan web sitelerine içerikler üretebilir yada kaydolup öğrencilerin sizi bulmasını bekleyebilirsiniz.

İster fizik ister matematik ister müzik, en sevdiğiniz alanda özel ders vermek için Google’a girip özel ders yazıp üye olabileceğiniz bir site bulmalısınız ve ardından öğrencilerin sizi bulmasını bekleyip bulduğunda da saatlik ücreti anlaşıp internetten para kazanma yolunu bulmuş olabilirsiniz.

About the author

Mücahit Kütükde

Add Comment

Click here to post a comment