Ana sayfa » İnternetten Para Kazanma İçin En İyi 13 Yöntem
Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma İçin En İyi 13 Yöntem

internetten-para-kazanma

İster bir anne olun ister bir baba. Ya da bir üniversite öğrencisi fakat ekstra olarak internetten para kazanmak istiyorsanız mutlaka makalemizi sonuna kadar okumalısınız.

Çoğu şirket veya siteler sizlerin paralarını alabilmek için size para kazanma vaat ederler ama unutmayın ki bunların çoğu internetten para kazanma için bir tuzak.

Ben bu blogu oluştururken insanlara faydalı olacak yada bir insanın hayatını değiştirebilecek bir internet deneyimine sahip olarak oluşturdum. Yaklaşık olarak 7 yıllık internet, blog yazarlığı, sosyal medya & pazarlama bilgilerime dayanarak sizlere internetten para kazanma hakkında bir kategori oluşturdum ve artık sizlere bu sanatı öğretmeye başlıyorum.

Belki daha önce internetten para kazanma ile ilgili farklı bir makale okumuş olabilirsiniz bu sizin yararınızadır ama şimdi arkanıza yaslanıp sizin için bulduğumuz İnternetten para kazanma için en iyi 13 yöntemi incelemelisiniz.

Şansınız açık olsun!

İnternetten Para Kazanma İçin 13 Yöntem

Zenginlik, sadelik içinde gelişir. – Novalis

ünlü bir söz.

1. Online Anket Siteleri İle Aylık 250$ Kazanç

Yapmanız gereken online anket sitelerine girip günlük size verilen anketleri veya soruları cevaplamak. Evet internet ortamının vazgeçilmez para kazanma tekniği budur. Online anket siteleri ile ayda 250$ gibi bir gelire sahip olabilirsiniz.

Televizyon izlerken, yemek yerken, her zaman ve internet olan her yerde bu anket sitelerine girip para kazanmaya başlayabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz bir konu var: bir anket sitesi sizden ödeme almak istiyorsa bu dolandırıcı bir anket sitesidir. Anket siteleri tamamen ücretsiz bir şekilde para kazandırırlar.

Aşağıda para kazandıran anket sitelerinin listesi var girip üye olabilirsiniz. Şunu unutmayın yalnızca para kazanma amaçlı değilde hediyeler, hediye çekleri ve farklı ödüllerde kazanabilirsiniz.

Swagbucks

Survey Junkie

Inbox Dollars

One Opinion

Pinecone Research

MySurvey

2. Ücretsiz Olarak 10$ Değerinde Amazon Hediye Kartı Alın

MyPoints sitesine üye olarak ücretsiz bir şekilde 10$ Amazon hediye kartı alabilirsiniz.

 1. Kayıt Olun
 2. 1900’e yakın perakende ürün satıcısından MyPoints aracılığı ile alışveriş yapın.
 3. Ve 10$ olan hediye kartına sahip olun.

3. Bir Blog veya E-Ticaret sitesi kurun

Aslında internetten para kazanma için en iyi yöntem bence blog kurmaktır çünkü bir blog ile ayda on binlerce ziyaretçiye sahip olabilir ve blogunuzda reklam göstererek çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Bloglamaya ilk başlarken para kazanma olayını bilmiyordum fakat zamanla öğrendim ki Google Adsense diye bir reklam programı var ve bloglara iyi paralar kazandırıyor.

2013 senesinde sahip olduğum 3 adet blogdan ayda 2500 TL para kazanıyordum.

Bir bloga sahip olmak çok zor bir şey değildir. Bir domain (17 TL) bir hosting (ortalama 30 TL) yıllık 50 TL ile bir blog sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda blog kurmanız için yazılımcı olmanıza gerek yok WordPress gibi bir sistem var ve Facebook kullanır gibi blog oluşturabiliyorsunuz.

Önemli olan kendinize bir konu seçmek ve bir konu üzerinde sitenize makale hazırlamak. İşte aşağıda seçebileceğiniz bazı kategoriler bulunuyor.

 • Seyehat
 • Sağlık
 • Spor
 • Oyun
 • Teknoloji
 • Ekonomi
 • Hobiler

siz bir blog oluşturun ve anlattığım gibi blogunuza makaleler yazmaya başlayın ileri tarihlerde blogunuz ile nasıl para kazanabileceğiniz hakkında yazılar paylaşacağım.

E-Ticareti ise bilmeyen yoktur, eğer bir kategori üzerine (örneğin saat) satış yapabileceğiniz bir web sitesi kurarsanız satış yaparak ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

4. Film Fragramanları ve Youtube Videoları İzleyerek Para Kazanma

Boş zamanlarınızda video izlemeyi seviyorsanız bu para kazanma yöntemi tam size göre. Film fragmanları, komik videolar, ünlü videolar veya başka bir kategoride video izleyerek internetten para kazanma mümkün.

Swagbucks sitesi ile video kısmına girerek video izleyerek para kazanın. Öncelikle yapmanız gereken Swagbucks sitesine girerek üye olmanız sonrasında ise video izleyerek ayda 200$ gibi bir gelir elde edebilirsiniz.

5. Mobil Uygulama İndirerek Para Kazanın

Mobil uygulama indirerek ekstra gelir elde edebilirsiniz. Telefonunuza yüklediğiniz uygulama başına ücret alarak yeni bir gelir modeli ile çalışmak keyifli olabilir. İşte o siteler.

Nielsen Mobile Panel

Bu sistem ile yılda 50$ kazanabilirsiniz.

MobileXpression

Bu sistem ile her hafta farklı ödüller kazanma ve para kazanma hakkına sahip olabilirsiniz.

6. Web Sitelerini 30 Dakikada Test Ederek Para Kazanma

Şimdiye kadar hiç bir web sitesini ziyaret edipte iyi yada kötü gözüktüğünü değerlendirdiniz mi? İşte bu değerlendirmeyi yaparak ve web site sahiplerine bu bağlamda görüşlerinizi bildirerek ekstra gelir sağlayabilirsiniz.

Sitenin adı User Testing

Yapacağınız işlem web sitelerini gezmek ve incelemek.

 • Web sitelerini gezindikten sonra bazı işlemleri bitirdiğinizde ve değerlendirme yazdığınızda 10$ kazanıyorsunuz.
 • Bu sistem web sitelerini veya mobil uygulamaları değerlendirmek ve sizlere inceletmek için hazırlanmıştır.

Ayrıca Apple, Microsoft, Adobe gibi büyük firmalar bile bu sisteme üye olmuş durumda.

7. Sağlıklı Yaşayarak Para Kazanbilirsiniz

Online para kazanma konularından en ilginci budur herhalde. Evet yanlış duymadınız sağlıklı yaşayarak para kazanmakta mümkün.

AchieveMint  sağlık uygulaması, sağlıklı beslendiğiniz için, spor yaptığınız için ve sağlık aktiviteleri yaptığınız için sizlere para kazandırıyor. Sisteme üye olup çeşitli anketlerede katılıp ekstra gelir elde edebiliyorsunuz. Her 10.000 puanda uygulama hesabınıza 10$ yatırıyor. Hemen üye olup 10 puan kazanabilirsiniz.

8. Web Sitelerine Makale Yazmak

İnanın benim web siteme makale yazacak olsanız ben bile bunu kabul ederdim çünkü makale yazmak gerçekten çok zaman alıyor ve blogumun büyümesi bir hayli fazla uzun sürüyor.

Bloglara makale yazarak evden para kazanmak mümkün. Önemli olan düzgün dil bilgisi ve noktalama işaretlerine önem vermek. Eğer makale yazarak para kazanmak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken en iyi olduğunuz konuyu bulup üzerinde kendinizi geliştirmeniz gerekiyor.

Eğer iyi bildiğiniz bir konu yoksa hemen öğrenmeye başlayıp zamanla iyi bir bilgiye sahip olup makale yazabilecek seviyeye gelebilirsiniz.

Makale yazdıracak web site sahiplerini ise R10.net veya webmastersitesi.com aracılığı ile bulabilirsiniz.

9. Online Öğretmenlik

Eğer iyi bildiğiniz bir konu varsa (örneğin gitar çalmak) internet üzerinde aşağıda vereceğim sitelerde özel ders verebilirsiniz.

ozelders.com

10. İnceleme Yazıları Yazabilirsiniz

İnceleme yazıları yazarak internetten para kazanabilirsiniz lakin iyi bir İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekiyor. İnceleme başına 1$ ile 50$ kazanabilirsiniz. Yelp bağlantısı size yardımcı olacaktır.

11. Alışveriş Sitelerinin Ürünlerini Pazarlayın

Web site kurarak kazanç elde etme modellerinden bir tanesi daha. Affiliate sistemi olan her websitesinden para kazanmanız mümkün. Eğer yurtdışı bazlı çalışmak istiyorsanız Amazon tam size göre.

 • Bir websitesi kurun
 • Alışveriş sitelerinin ürünlerini affiliate ile sitenizde sergileyin
 • Trafik kazanmaya çalışın

12. Oyun Oynamak

Oyun oynayarak ta para kazanmak artık mümkün hale geldi. InboxDollars adresine gidin ve oyun oynayarak para kazanmanın keyfini tadın.

13. Google’ın hatalarını düzeltin

Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorları hatalarını bulduğunuz takdirde size ödeme yapar. Bu sayede saatte 12$ kazanabilirsiniz.

 

About the author

Mücahit Kütükde

Add Comment

Click here to post a comment